Beşiktaş’ta Feyyaz Uçar’dan ayrılık iddiasına cevap!

Beşiktaş’ta 7 Ocak’ta başlayan Fernando Santos dönemi 13 Nisan’da resmen sona erdi. Siyah-beyazlı yönetim, 1-1 biten Samsunspor maçından sonra 69 yaşındaki Portekizli teknik adamın işine son vererek, Serdar Topraktepe’yi sezon sonuna kadar göreve getirdi.

Kartal’dan 5 taksit halinde 500 bin euro tazminat alacak olan Fernando Santos oynattığı futbol ve tercihleriyle kredisini hızla tüketti. Deneyimli hoca 13 lig maçında 4 galibiyet, 4 beraberlik ve 5 mağlubiyet aldı. Bu süreçte Beşiktaş’ın maç başına puan ortalaması 1,23 oldu.

AÇIKLAMAYI ASBAŞKAN ONUR GÖÇMEZ YAPTI
Santos’un ayrılığı sonrası basın mensuplarına ilk açıklamayı Asbaşkan Onur Göçmez yapmıştı. Basın sözcüsü Feyyaz Uçar’ın basının önüne çıkmaması soru işareti yaratmıştı. Uçar ile ilgili ayrılık dedikoduları gündeme geldi.

FEYYAZ UÇAR’DAN AÇIKLAMA
Ayrılık iddiaları sonrasında Feyyaz Uçar sosyal medyadan açıklama yaptı. Uçar açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Beşiktaşımız için, başkanımız ve yönetim kurulumuzla birlikte çalışmaya devam ediyoruz”

BEŞİKTAŞ GALİBİYETE HASRET KALDI
Kartal, Santos’la 13 lig maçında sadece 12 gol atarken, aynı sayıda golü kalesinde gördü. Beklentilere yanıt veremeyen Portekizli teknik adam adeta Beşiktaş’ın fabrika ayarlarını bozdu. Ligdeki son 5 maçta 3 yenilgi, 2 beraberlik alan siyah-beyazlı takım dibe vurdu.

Siyah-beyazlı yönetim, takımın yokuş aşağı yuvarlanması nedeniyle duruma el koydu. Ziraat Türkiye Kupası’nı çok isteyen Başkan Hasan Arat ve yönetim kurulu, Santos’la bu hedefe ulaşmanın mümkün olmadığına karar vererek, görevi Serdar Topraktepe’ye teslim etti. Beşiktaş, Rıza Çalımbay’ın ardından geçici olarak göreve getirilen Topraktepe yönetimindeki 3 lig maçında 2 galibiyet, 1 mağlubiyet alırken oynadığı ofansif futbolla beğeni kazanmıştı. Bu arada oyuncuların da genç hocanın göreve getirilmesinden memnuniyet duydukları aktarıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir