Türkiye’nin dev bankası İstanbul’un gözbebeği gökdelenini satın alıyor. Fiyatı ağızları açık bıraktı

Türkiye’nin ünlü bankaları arasında yer alan Denizbank, 10 yıldır kiracısı olduğu Esentepe’deki Torun Tower’ı satın almak üzere.

Torunlar GYO’nun konuya ilişkin KAP’a yaptığı açıklamasından sonra, kulislerde gökdelenin fiyatı yüksek sesle dillendirilmeye başlandı. Satışın 400 milyon dolar civarında gerçekleşeceği konuşuluyor.

Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı bünyesinde yer alan ve Denizbank tarafından genel müdürlük binası olarak kullanılan Torun Tower Ofis binasının satışı için görüşmelerin başladığı ve tarafların anlaştığı duyuruldu.

Denizbank, Esentepe ve bölgede 4-5 binaya dağılan tüm birimlerini 2014 yılında Torun Tower’ın 28 katını kiralayarak tek binada topladı. Binanın son dört katı Torunlar’da kaldı ve hala kullanılmıyor. Son satın alma anlaşmasıyla boş olan 4 katın da mülkiyeti Denizbank’a geçecek.

Dev gökdelende 5 bine yakın Denizbank personeli görev yapıyor. Bina, Gayrettepe metrosuna direkt bağlantı ve köprülere kolay ulaşım avantajına sahip. Denizbank kanadında binaya Deniz Kule deniyor.

Gökdelenin satışına ilişkin Torunlar GYO’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada “17.04.2024 tarihi itibarıyla, Denizbank A.Ş., satın alma teklifindeki kısıtlayıcı unsurların sona erdiğini ve gerekli izinlerin alındığı hususunu şirketimize iletmiştir.

Denizbank ile şirketimiz arasında, satın alma teklifindeki ticari koşullarda mutabakat sağlanmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir